ALKOHOL

Ako lekár môžem povedať, že piť alkohol môžu tí, ktorí si chcú skrátiť svoj život o 10 - 15 rokov, ktorí chcú dosiahnuť skorú degradáciu svojich mentálnych schopností, ktorí chcú trpieť vážnymi chorobami, ako sú cirhóza pečene a rakovina žalúdka.

Ak si chce človek zachovať svoje zdravie, rozvíjať a nie zničiť svoje schopnosti a robiť niečo užitočné pre svoju krajinu, ak chce zväčšiť bohatstvo vlasti, vidieť život jasnými očami, nesmie piť žiadne alkoholické nápoje, nikde, s nikým a nikdy.

Otázka "piť či nepiť" sa musí riešiť jednoznačne - nepiť! Je nevyhnutné zastaviť šialenstvo súčasného človeka, ktorý trávi svoj mozog alkoholom a šialeným tempom sa ženie do hrobu a pritom ťahá za sebou zdravú časť spoločnosti.

Absolútna triezvosť je jediným možným a nevyhnutným riešením, dôstojným našej doby. Obzvlášť sa to týka dievčat a žien."

Profesor Fiodor Grigorievič Uglov (1904 - 2008) - akademik Ruskej akadémie lekárskych vied, zapísaný v knihe rekordov ako najstarší praktikujúci chirurg na svete, ktorý vykonával chirurgické operácie vo veku svojich sto rokov.

Degradácia slovanských národov alkoholom a tabakom pokračuje

Podľa nového prieskumu, ktorý uskutočnila "Clinic Compare" v prvej desiatke najmenej zdravých krajín na svete sa v drvivej väčšine umiestnili krajiny obývané slovanskými národmi. V prieskume sa porovnávali údaje od Svetovej zdravotníckej organizácie, CIA World Factbook, World Lung Association a následne sa analyzovala spotreba alkoholu, tabaku a rozšírenie obezity v 179 krajinách po celom svete.

Najmenej zdravou krajinou na svete bola vyhodnotená Česká republika.

Podľa prieskumu obyvatelia Českej republiky majú priemernú ročnú spotrebu čistého alkoholu na hlavu obyvateľa 13,7 litra. Okrem tohto zaujali 11 miesto v spotrebe tabaku.

Východná Európa bola vyhlásená za najmenej zdravý región na svete a deväť miest z desiatich obsadili krajiny východnej Európy. Iba na 10 mieste sa umiestnila Litva spolu z USA. Napríklad Veľká Británia sa umiestnila na 19 mieste a obsadila 9 miesto v spotrebe alkoholu.

Regiónom, ktorý najviac trpí obezitou sa stala Oceánia - 41 % obyvateľov Samoi má BMI nad 30. V prvej desiatke sa tiež umiestnili Fidži, Tonga, Tuvalu a Kiribati.

Najzdravšou krajinou sa stal Afganistan a krajiny, v ktorých prevažnej väčšine zákony zakazujú konzumáciu alebo predaj alkoholu. Druhou najzdravšou sa stala Guinea a nasledoval Niger a Nepál.

Riešenie danej situácie - najmenej zdravých slovanských krajín, s ktorou súvisí aj katastrofická demografická situácia je jednoduché: Skončiť okamžite s alkoholom a tabakom, keďže ide o dobrovoľnú činnosť každého obyvateľa, tak táto iniciatíva musí prísť od každého z nás...

Lev Nikolajevič Tolstoj o zblúdilých ľuďoch

Víno ničí telesné zdravie ľudí, ničí rozumové schopnosti, ničí blaho rodín a čo je najhroznejšie, ničí ich potomstvo. A napriek tomu každým rokom sa viac a viac rozširuje pitie alkoholických nápojov a v súvislosti s tým alkoholizmus.

Táto nákazlivá choroba napáda stále viac a viac ľudí: pijú už ženy, dievčatá, deti. A dospelí nielen, že nebránia tomuto tráveniu, ale sami opití ich k tomu povzbudzujú. Bohatým aj chudobným sa zdá, že byť veselým nie je možné inak, ako byť opitým, alebo napoly opitým. Zdá sa, že pri každej významnej udalosti života - pohreb, krstiny, svadba, rozlúčka, stretnutie, najlepším spôsobom, ako ukázať svoj smútok alebo radosť je omámiť sa, zbaviť sa ľudskej podoby a priblížiť sa k zvieraťu.

A čo je najviac prekvapujúce je to, že ľudia zomierajú z pitia alkoholu a ničia aj iných bez toho, aby vedeli, prečo to robia. V skutočnosti, ak sa každý sám seba opýta, prečo ľudia pijú, tak nenájde žiadnu odpoveď.

Povedať, že víno je chutné nie je možné, pretože každý vie, že víno a pivo, pokiaľ nie sú sladené, sú nepríjemné pre tých, ktorý ich pijú prvýkrát. K vínu sa privyká ako k druhému jedu - tabaku, pomaly a začína chutiť až potom, keď si človek zvykne k omámeniu, ktoré spôsobuje.

Povedať, že víno je prospešné pre zdravie, tiež nie je možné, keď už mnohí lekári, ktorí sa venujú tejto problematike priznali, že ani vodka, ani víno, ani pivo nemôžu byť zdravé, pretože obsahujú jed, ktorý je škodlivý.

Povedať, že víno dodáva silu tiež nie je možné, pretože nie raz, ani dvakrát, ale stokrát bolo pozorované, že pijúca pracovná skupina s rovnakým počtom ako skupina nepijúca, odvedie oveľa menej práce. Na stovkách a tisíckach ľudí je možné vidieť, že ľudia, ktorí pijú iba vodu sú silnejší a zdravší ako tí, ktorí pijú víno.

Hovorí sa, že víno zohrieva, ale to je lož a každý vie, že opitý človek sa zohreje iba krátko a potom rýchlejšie vychladne ako triezvy. Povedať, že ak si vypijeme na pohrebe, krstinách, svadbe, pri rozlúčke, obchode, tak lepšie premyslíme veci, kvôli ktorým sme sa stretli, tiež nie je možné, pretože pri všetkých týchto prípadoch je potrebné neohlúpnuť od vína, ale s čistou mysľou prejednať udalosť. Čím vážnejšia udalosť, tým treba byť triezvejší a nie opitejší.

Nie je možné povedať, že by škodilo prestať piť tým, ktorí si už k nemu zvykli, pretože každý deň vidíme, ako pijúci ľudia, ktorí sa dostanú do väzenia, žijú tam bez vína a iba sa uzdravujú.

Nie je možné povedať ani to, že s vínom je veselšie. Je pravda, že s vínom sa ľudia nakrátko akoby zohrejú a rozveselia, ale nie nadlho. Ako sa človek od vína zohreje, tak o to viac zamrzne, ako sa od vína rozveselí, tak o to viac mu je potom smutno. Stačí, ak ide človek pozrieť na zábavu, posedieť, vidieť bitku, krik, slzy a pochopí, že víno človeka nerozveseľuje.

Čiže víno nie je chutné, nie je výživné, nedodáva silu, nezohreje, nepomôže riešiť veci a napriek tomu ho toľko ľudí pije a čím ďalej tým viac. Prečo ľudia pijú, ničia seba a iných? "Všetci pijú a ponúkajú, tak ani ja nemôžem nepiť a neponúkať," hovoria mnohí, ktorí žijú medzi pijanmi. Títo ľudia vidia, že všetci naokolo pijú a ponúkajú piť.

Ale to nie pravda. Pokiaľ je človek zlodej, tak sa bude stretávať so zlodejmi a bude sa mu zdať, že všetci sú zlodeji. Ale stačí ak prestane byť zlodejom, začne sa stretávať s čestnými ľuďmi a uvidí, že nie všetci sú zlodeji. Rovnaké to je aj s pitím alkoholu, nie všetci pijú a ponúkajú piť.

Keby všetci pili a ponúkali piť, tak by sa život zmenil na peklo, ale to sa nemôže stať, pretože medzi zblúdilými ľuďmi vždy boli aj teraz je, mnoho rozumných. Vždy boli a aj teraz je mnoho a mnoho miliónov triezvych ľudí chápajúcich, že piť, alebo nepiť nie je vec žartu.

Pokiaľ sa ruka v ruke spojili pijúci ľudia a šliapu po ostatných ľuďoch a chcú spiť celý svet, tak je načase, aby rozumní ľudia pochopili, že aj oni sa musia spojiť ruka v ruke a bojovať so zlom, aby ich deti nespili zblúdilí ľudia..

Lev Nikolajevič Tolstoj

Donald Trump o alkohole, cigaretách a iných narkotikách


45 prezidentom USA sa stal presvedčený zástanca triezveho spôsobu života Donald Trump. Absolútna triezvosť Donalda Trumpa je všeobecne známa. V rozhovore z roku 1990 Donald Trump povedal nasledovné:

"Pokiaľ my komplikujeme život tabakovým spoločnostiam, pokiaľ im zvyšujeme dane, tak ich tlačíme do krajín tretieho sveta, (my predávame týmto chudobným ľuďom z Ruska a Číny, všetkým týmto ľuďom, ktorých mimochodom považujeme za bláznov, ale zbytočne, pretože to všetko sú ľudia ako my, ale aj tak im predávame... všetky tieto "Marlboro", "Camel" a "Parlament"...) a prečo nič nerobíme so spoločnosťami produkujúcimi alkohol? Alkohol je predsa ešte horší ako tabak...

Tabak samozrejme tiež spôsobuje smrteľné choroby a smrť, ale alkohol prináša toľko škody, že nie je ho možné porovnať naozaj s ničím! Koľko úmrtí, vrážd, nehôd, rozbitých manželstiev, nešťastných detí, zničených kariér prináša alkohol!"

Larry King: "Je to pravda, že vy nepijete?"

Donald Trump: "Pravda. Za celý svoj život som nevypil ani jediný dúšok alkoholu. Môj starší brat Fred, geniálny človek, ktorého všetci milovali a prvorodený mojich rodičov, dedič všetkého, sa stal závislým na alkohole na univerzite a zomrel na alkoholizmus vo veku 42 rokov. Povedal mi: "Donald, bez ohľadu na to čo ťa to môže stáť, nikdy si nezober do ruky pohárik, nepribližuj sa k alkoholu.. Pozri sa na mňa.. Ja som mal v živote všetko, čo si je možné želať, ale alkohol mi to všetko zobral.. Zobral mi aj vlastný život. Donald, ja určite skoro zomriem, ale chcem ti povedať.. Nikdy, nikdy, nikdy nezober do ruky pohárik s alkoholom. A nikdy neber do ruky cigaretu."

"Ja som pozeral na svojho staršieho brata Freda, počúval som ho a veľa som sa od neho naučil. On bol skvelý pilot, ale stal sa závislým na alkohole. Možno aj ja by som sa stal závislým, pokiaľ by som sa priblížil k alkoholu a začal ho piť. Ale pokiaľ ste nikdy neskúšali, nepili a nepijete, tak nemáte žiadnu túžbu, žiadne pokušenie. Preto hovorím svojím deťom: "Nikdy, pri žiadnych okolnostiach, ani jeden dúšok alkoholu, ani jednu cigaretu, žiadne narkotiká!"

Zákaz konzumácie alkoholu môže obnoviť ekonomiku a pozdvihnúť národ neočakávaným spôsobom

Ako môže razantný zákon o zákaze konzumácie alkoholu nečakane obnoviť ekonomiku štátu a pozdvihnúť morálne a fyzicky národ, môžeme vidieť na príklade "polosuchého" zákona prijatého v ZSSR v rokoch 1985 - 1989.

Takzvaný "polosuchý" zákon bol prijatý 17.5.1985. Vtedy v televízii, v rádiu a rovnako vo všetkých národných periodikách v krajine bolo oznámené rozhodnutie Rady ministrov ZSSR o opatreniach na riešenie alkoholizmu, predaja alkoholu a nelegálnej výroby alkoholu. Tento zákon bol sprevádzaný dlhými radmi pred obchodmi s alkoholom, čajovými kanvicami s alkoholom na svadbách bez alkoholu, zničením elitných vinohradníckych oblastí, nelegálnou výrobou alkoholu a anekdotami na politickú elitu.

Vtedy sa zdalo prijatie tohto zákona chybou, ale efektívnosť tohto zákona bolo možné vidieť až s odstupom času. Aj keď sa alkohol mohol ďalej predávať v špeciálnych obchodoch s obmedzeným časom predaja, tento zákon podľa výpočtov sociológov zachránil život viac ako jednému miliónu ľudí. Keď si uvedomíme, že išlo iba o obmedzenie predaja a konzumácie alkoholu, dané výsledky sú fantastické.

  1. Kriminalita sa znížila o 70 %.

  2. Uvoľnené lôžka v psychiatrických oddeleniach boli dané k dispozícií pre pacientov iných oddelení.

  3. Znásobila sa spotreba mlieka obyvateľstvom.

  4. Zlepšili sa životné podmienky ľudí a posilnili sa rodinné vzťahy. Výrazne sa znížil počet rozvodov.

  5. Produktivita práce v rokoch 1986 - 1987 vzrástla medziročne o 1 %, čo prinieslo do štátnej kasy 9 miliárd rubľov.

  6. Zvýšil sa počet zaregistrovaných patentov a vynálezov.

  7. Počet absencií klesol v priemysle o 36 %, v stavebníctve o 34 %. Jedna minúta absencie celkovo stála štát 4 milióny rubľov.

  8. Zvýšili sa úspory. V bankách sa uložilo o 45 miliárd rubľov viac, ako bol dovtedajší priemer.

  9. Rozpočet za roky 1985 - 1990 získal z predaja alkoholu o 39 miliárd rubľov menej. Keď si ale uvedomíme, že každý rubeľ získaný z predaja alkoholu prináša pre štát 4 - 5 rubľov stratu, tak sa ušetrilo najmenej 150 miliárd rubľov.

  10. Stúpla morálka národa a upevnilo sa zdravie ľudí.

  11. Znížil sa počet úrazov a nehôd, vďaka čomu sa znížili straty o 250 miliónov rubľov.

  12. Takmer zmizli úmrtia ľudí na akútnu otravu alkoholom.

  13. Významne sa znížila celková úmrtnosť. Úmrtnosť ľudí v produktívnom veku sa znížila v roku 1987 o 20 % a úmrtnosť mužov v rovnakom veku o 37 %.

  14. Priemerná dĺžka života sa predĺžila najmä u mužov zo 62,4 v roku 1984 na 65 rokov v roku 1986. Znížila sa tiež úmrtnosť detí.

  15. Nárast úspor obyvateľstva sa investoval do rekonštrukcie a obnovy bytov.

  16. Stúpol predaj potravín o 45 miliárd rubľov viac ako pred rokom 1985.

  17. Nealkoholických nápojov a minerálnej vody sa predalo o 50 % viac.

  18. Výrazne sa znížil počet požiarov.

  19. Stúpla pôrodnosť. V roku 1987 bol počet narodených detí v Rusku najväčší za posledných 25 rokov.

  20. Výrazne sa znížil počet postihnutých novonarodených detí.

  21. V rokoch 1985 - 1987 zomieralo za rok o 200 tisíc ľudí menej ako v roku 1984.

Už šesť rokov nepijem žiaden alkohol

Už šesť rokov nepijem alkohol. Žiadny. Ani šampanské, ani víno, ani pivo a už vôbec nie tvrdý alkohol. A už tri roky sa v našom dome vôbec nenalieva alkohol, ani cez sviatky. Ale začnem od začiatku.

Moje detstvo bolo normálne ako u všetkých. Spomínam si na kupóny na vodku, ktorými naša matka zásobovala náš "sklad". V skrini bolo veľa rôznych fliaš ako "Pšeničná", "Stoličná", atď. Ale mama nepila. Vodka bola mena, za ktorú bolo možné vymeniť batériu, opraviť kohútik, urobiť opravu a iné veci. Vtedy sa považovala vodka za niečo cenné, niečo, čo má hodnotu. Pomáhala pri vyjednávaní a riešila problémy.

Potom sa objavili vína, šampanské, pivo. Veľa a voľne dostupné. A ja som videla, že pijú nielen inštalatéri, ale aj obyčajní ľudia. Všetci dospelí pijú, to znamená, že je to normálne.

Môj otec zomrel pri nehode, mal vypité. Moja mama nikdy veľa nepila, alkohol nemala rada, alkoholikov nepodporovala, ale žila ako všetci ostatní ako sa patrilo. Sviatky, narodeniny, dobré víno a tak. Naservírovala na stôl a vždy išla do obchodu pre fľašu a pravdepodobne stále chodí, pretože hostia stále pijú.

Spomínam si, ako sa zabávali, rozprávali sa z duše, vytvárali vzťahy a trhali ich za tým istým stolom. Ako sa seriózni dospelí ľudia po niekoľkých pohároch menia na zvieratá alebo handry. Ich pohľad zatemnila hmla, telo sa uvoľnilo a začínali z nich tiecť telesné tekutiny. Hovorila som si, že ja taká nebudem, nikdy.

Pri každom jedle som ako dieťa pozerala na to ako dospelí pijú. Ako sa pri tom mračia, zajedajú, zapíjajú a bežia do obchodu pre ďalšiu zásobu. Hovorili mi, že keď vyrastiem, tiež to budem piť, ale zatiaľ nemôžem, že som ešte nedorástla. Niekedy mi ale dali ochutnať, "aké nechutné", som si pomyslela a rozhodla sa, že toto ja piť nebudem. Ale programovanie je drsná vec, budeš veľká, budeš piť.

Človek si ani nevšimne, ako už čaká, kedy sa stane dospelý. Aby si vyrástol musíš absolvovať nejakú iniciáciu a v našom svete to nie je nejaký občiansky, ale prvý legálny pohárik alkoholu. Bohužiaľ, pokiaľ piješ za jedným stolom s dospelými, tak si dospelý. A pokiaľ chceš byť dospelý, tak chceš aj piť spolu s ostatnými i keď to chutí otrasne. Nepijeme pre chuť, ale pre postavenie.

Na strednej škole sme začali piť pivo. Zdalo sa to bezpečným a správnym. Paradoxne, keď som skúšala cigaretu tak som sa hanbila, u nás doma nikto nefajčil. Ale pokiaľ sme pili pivo, žiadna hanba nebola. Iba som trošku urýchlila beh času, dospela som o niečo skôr ako bolo nutné. Slovom nič strašné sa nestalo a aj pre rodičov to bolo normálne, že skôr alebo neskôr budem piť alkohol, veď deti raz musia začať piť, nie?

Keď mám pravdu povedať, chuť alkoholu som nikdy nemala rada. Nikdy. Víno, akékoľvek, bolo pre mňa vždy kyslé, pivo nechutné a všetko silnejšie proste hrozné, ale nehľadiac na to všetko aj tak som pila. Všetci pijú, aj ja pijem, tak je to správne.

Na stužkovej učitelia pili spolu s nami, veď ste už vyrástli. Ako krst ohňom. S hrôzou si spomínam ako naša triedna, ktorá bola vždy proti alkoholu sa po absolvovaní strednej školy s nami za jedným stolom nalievala vínom. Všetky stretnutia triedy sa doteraz konajú s fľaškami, učitelia pijú zarovno s bývalými študentmi. Pokiaľ človek, ktorého si si vážil toľko rokov považuje toto za normálne, prečo by si ty nemohol tak uvažovať?

Keď som sa zaoberala turizmom, naši predstavitelia brali vždy so sebou vodku. Pre prípad choroby, zamrznutia alebo takého niečoho. Zdalo sa, že je to veľmi dobrá vec, veď lieči od všetkého a hneď. Áno, tiež s nami pili. Po skončení školy, kedy sme mali ledva 16 rokov, sme sa hneď stali rovnoprávnymi účastníkmi alkoholových hodov. Piesne s gitarou, stany a fľaše s niečím na vypitie. Romantika, že?

Z mojich školských rovesníkov je už niekoľko mŕtvych, jeden zahynul v opileckej bitke. Druhý opitý vliezol pod autobus. Niekto sa upil k smrti. A ja mám tridsaťdva rokov a všetko sa iba začína.

Aká je to hostina bez chlastu, že? Prestieraš stôl na Nový rok, narodeniny, svadby, na hocijaký iný dôvod a v strede musí byť vždy fľaša a nie jedna. Spočítaš počet ľudí, doložíš adekvátne množstvo vína, šampanského, vodky. Veď je to normálne ako u všetkých. Nenormálne je, keď u teba nič nie je.

Keď nám bývalo prvé vysokoškolské roky smutno a smutno nám bývalo stále, málokto z nás sníval byť matematikom, pili sme pivo pred univerzitou. Keď sme si chceli oddýchnuť, znovu sme pili pivo. To isté nechutné, čo som nechcela nikdy piť. Pivo sa stalo najlepším priateľom študenta. Aby sme urobili zápočet, nosili sme učiteľovi v krabici drahú whisky a koňak. Niekedy nás učiteľ aj ponúkol si s ním vypiť.

Pili sme doma, na dovolenke, cez sviatky alebo len tak. Vtedy sa to zdalo normálne a teraz sa to z nejakého dôvodu také normálne nezdá. Alkohol sa stal nepostrádateľný v každodennom živote. Je ho tak veľa v živote aj u tých, ktorí nie sú alkoholikmi, že mám z toho strach. Je hrozné vidieť malých chlapcov hrať sa na nový rok a pritom si štrngajú pohárikmi. Hrozné je vidieť mladých študentov s pivom. Hrozné je vidieť mladé mamičky s kočíkmi a plechovkami piva v ruke. Desivé.

Vtedy to desivé nebolo, vtedy sa to zdalo byť normálne. Napriek tomu, že sa mi nepáčila chuť, túžba byť dospelou prevážila všetko. Alkohol dával akýsi relax, s ním sa ľahšie tancovalo na diskotékach, hovorilo zo srdca, bavilo sa. Alebo sa to iba zdalo, že ľahšie? Okrem toho nikým sa nezakazoval a nebol považovaný za hanbu. Chápete? Piť je normálne, stačí iba dospieť a hotovo.

Ja som nebola od neho závislá alebo sa mi to zdalo, že nie som? Časom som sa naučila tancovať iba tak, bez alkoholu. Aj relaxovať, baviť sa. Ale každý sviatok na mňa čakala na stole fľaša drahého talianskeho vína, o ktorom hovorili, že je dokonca užitočné. Iba ráno ma akosi bolela hlava od neho, pocit slabosti mi nedovolil robiť bežné veci. Zvláštne, veď víno je také prospešné. Zvláštnym bolo nepostaviť na nový rok fľašu na stôl. A ako osláviť narodeniny?

Ženy to majú v tomto o niečo jednoduchšie. Akonáhle otehotnieš musíš sa zaobísť bez toho, dokonca aj na sviatky. Táto príčina je pre všetkých pochopiteľná, nikto nenalieha, všetci chápu. Ešte jedna príčina existuje, antibiotiká. Viac tolerovaných príčin nie je. Pokiaľ nie si tehotná a neberieš antibiotiká, v hlavách obyčajných ľudí musíš piť. Iba trošku, na zdravie.

Tehotenstvá a pôrody mi dali možnosť vyskúšať iný život, bez alkoholu. A zatiaľ čo je môjmu synovi 8 rokov, bez alkoholu žijem 6 rokov. Potom ako sa narodil, som sa vrátila k vínu na sviatky. Druhé tehotenstvo ma naučilo počúvať samu seba. Naučila som sa odmietať. Ako aj od mäsa, nerobila som z toho udalosť. Potichučky. Jednoducho piť džús alebo vodu.

Pred tromi rokmi sa stal zázrak. Ja spolu s mužom sme sa ocitli na prednáške Ždanova a to, čo rozprával ma natoľko zaujalo, že som sa nemohla odtrhnúť. Prednáška prešla jedným dychom a ja som pochopila. Nie nadarmo sa môj organizmus vzpiera proti tomuto jedu. Nebola to náhoda, že sa mi nepáčila jeho chuť a nie je to iba tak, že sa cítim teraz úplne inak, keď vo mne tento jed nie je.

Môj muž v ten večer prestal piť, aj keď mal rád víno, pivo, šampanské. Od tej doby v našom dome alkohol nie je vôbec. Áno, boli zložité periódy, keď manžel priniesol zo zvyku pivo. Ale vďaka bohu boli to iba dočasné ťažkosti. Okrem toho v súčasnosti v našom kruhu priateľov je štandardom nepiť.

Predstavte si, že viac už nie je potrebné odpovedať na otázku: "prečo nepiješ?". Už nie je potrebné sa ospravedlňovať, hľadať výhovorky, klamať. Nikto nepije, alkohol nie je a všetkým je dobre, všetkým je veselo. Hostiny prebiehajú úprimne, srdečne. Ukázalo sa, že tak to ide tiež.

A v túto chvíľu chápeš, že ťa kruto oklamali. Od samého detstva klamali. Nie rodičia, nie priatelia, ale sám systém. Systém, ktorý hovorí deťom, že alkohol to je v poriadku ale iba pre dospelých. Ale nie hocijaký, ale hlavne drahý, kvalitný. On je snáď aj prospešný. Systém, ktorý vykonáva výskumy, ktoré dokazujú, že pivo a víno sú veľmi užitočné produkty. Systém, ktorý ťa spracováva, keď ešte nič nechápeš, berie a programuje.

Nemáš na výber, všetci pijú. Pokiaľ chceš byť dospelý a chceš byť ako všetci, tiež piješ. Ty nie si alkoholik, veď to je iba pivo alebo víno. Ty si zvykáš, zvykáš si relaxovať s pohárikom v ruke. Zvykáš si prežívať akúkoľvek bolesť s pohárom v ruke. Zvykáš si na tento spôsob osláv sviatkov. Zvykáš si baviť sa iba pod parou.

Väčšina trestných činov je spôsobených pod vplyvom alkoholu. Väčšina príležitostných vzťahov tiež. Ako aj väčšina chýb, napríklad cudzoložstvo, hádky.

Je desivé, že práve tak je počatá väčšina detí a potom ich trávia ďalej. Desivé, že týmto začína život mladých rodín. Desivé, že fľaša sa stáva idolom stola namiesto trebárs kytice kvetov. Desivé, že práve tak vítame nový rok a plánujeme svoju budúcnosť. Desivé, že takto oslavujeme svoj deň narodenia.

Nerozmýšľaš o tom aký jed sa dostáva do tvojho tela a aké následky to bude mať. Hlavne pre ženy, veď všetky vajíčka ženy sa nachádzajú v našom tele od narodenia. To znamená, že každý pohár zabíja naše deti, robí ich slabšími, berie im zdravie a inteligenciu. Nevieš, že alkohol sa vylučuje z tela niekoľko rokov, že za toto obdobie sa výrazne zaťažujú a ničia orgány tela. A hlavne alkohol obmedzuje rozum. V tomto veku málo o čom rozmýšľaš. Akonáhle si sa stal dospelým, žiješ na naplánovanom programe ako všetci.

Šesť rokov nepijem. A viete, je to zvláštny stupeň slobody, kedy môžete prežívať všetky pocity bez dopingu, aj radosť, aj bolesť. Pokiaľ chceš niekomu otvoriť svoju dušu nie je potrebné najprv do seba niečo naliať. Ak sa vieš kontrolovať v každej situácii, pri akomkoľvek sviatku a hostine, nemusíš sa potom hanbiť pri prezeraní fotografií z oslavy. A nemusíš sa hanbiť pozerať svojim deťom do očí, keď si uvedomíš, že doma nikdy alkohol neuvidia. A daj Boh, aby sa nikdy pre nich nestal normou.

Škoda, že naši rodičia toto nevedeli. Dobre, že my teraz môžeme svoj život zmeniť. Ja nie som hrdá na to, čo bolo v mojom živote predtým, "ako u všetkých". Veľmi rada by som napravila mozog tomu dievčatku, ktoré nechcelo robiť nič zlé, ale stroj času nie je. Dúfam, že sa mi podarí odovzdať deťom dobrý príklad, veľmi dúfam.

Oľga Valjaeva.

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat.

Výsledky "suchého zákona" v konkrétnej obci

Borogonskij nasleg je vidiecka komunita v Jakutskej republike v Rusku, ktorá sa skladá z troch obcí a ktorá vyhlásila svoj kataster za územie triezvosti. Od tohto vyhlásenia v priebehu troch rokov žijú obyvatelia územia triezvosti bez alkoholických nápojov. Počas troch rokov v Borogonskom naslege nebolo žiadne trestné konanie a chorobnosť obyvateľstva klesla o 50 %.

Obyvatelia Borogonskeho naslegu v regione Ust Aldan v roku 2012 na všeobecnom zhromaždení odhlasovali zákaz predaja alkoholu na svojom území. Iniciátorom tohto rozhodnutia bol novozvolený predseda Vasilij Alekseev. Počas troch rokov dosiahol Borogonskij nasleg nebývalých úspechov.

Počas troch rokov nebol spáchaný žiadny trestný čin alebo priestupok. Pritom do roku 2012 okresná polícia pravidelne zaznamenala 2 - 3 trestné konania za rok. Po prijatí "suchého zákona" sa percento trestných prípadov znížilo na 0 %. Podľa slov obyvateľov sa priestupky predtým spáchali na základe pitia alkoholických nápojov. "Deti začali chodiť po uliciach bez obáv, že stretnú opitých ľudí a obyvatelia sa už v noci nezamykajú", povedali na miestnom úrade.

Znížila sa aj chorobnosť. Podľa slov hlavného lekára, keď v roku 2011 lekársku pomoc vyhľadalo 942 ľudí, po roku 2012 sa tento počet znížil o 50 %. Posledný rok sa zvýšila aj pôrodnosť.

Medzi obyvateľmi sa zvýšila všeobecná verejná sociálna činnosť. V posledných rokoch sa začali angažovať do spoločenských aktivít okrem žien aj muži a deti. Mužská časť populácie začala aktívne pracovať spoločne s predsedom na zveľaďovaní svojich obcí. Mladí ľudia sa začali viac zaoberať športom a zúčastňujú sa kultúrnych podujatí. Každý večer sa športové centrum zapĺňa obyvateľmi, ktorí chcú športovať. Za posledné roky sa presadili a získali ceny v regionálnych športových súťažiach.

Za posledné tri roky obyvatelia Borogonskeho naslegu nasnímali štyri umelecké a dokumentárne filmy, z ktorých jeden o živote Jakutov v tyle druhej svetovej vojny sa stal známy po celej krajine.

Všetky oslavy a slávnosti v Borogonskom naslege sa odohrávajú bez alkoholu. Akúkoľvek svadbu alebo výročie obyvatelia oslavujú bez alkoholu. Podľa slov riaditeľa klubu sú hostia z iných rajónov vždy prekvapení z tohto javu.

© 2016 Worlds Collide. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky